Διπλό του Πανναξιακού στο Μαρκόπουλο

Φάση από τον αγώνα του Μαρκόπουλου με τον Πανναξιακό
Σε εξ αναβολής αγώνα για την έβδομη αγωνιστική της Α1 Γυναικών ο Πανναξιακός πέρασε από το Μαρκόπουλο και ανέβηκε μόνος στην τρίτη θέση.

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 1-3

Στο παιχνίδι που δεν είχε γίνει όταν διεξήχθη η έβδομη αγωνιστική λόγω της απεργίας της ΠΝΟ ο Πανναξιακός επικράτησε εκτός έδρας του Μαρκόπουλου με 3-1 (24-26, 25-18, 18-25, 12-25) και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς. Στο πρώτο σετ είχαμε μεγάλη κόντρα με τον Πανναξιακό να έχει τον έλεγχο αλλά το Μαρκόπουλο να περνάει με 21-20 και λίγο μετά με 23-21. Ωστόσο τα λάθη των γηπεδούχων έδωσαν την ευκαιρία στον Πανναξιακό να ισοφαρίσει 24-24 και τελικά να πάρει το σετ με μπλοκ στην Μερκάντο. Στο δεύτερο το Μαρκόπουλο ήταν καλύτερο προηγήθηκε με 8-3 και 16-9 κι έφτασε εύκολα στην κατάκτηση του. Η συνέχεια του αγώνα όμως ανήκε στον Πανναξιακό. Η ομάδα του Γιώργου Ρούση κατέκτησε εύκολα τόσο το τρίτο όσο και το τέταρτο σετ και έφτασε στην καθαρή νίκη.