Μπορούσε την νίκη ο Ολυμπιακός

Ο Μνώλης Μυλωνάκης ήταν πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού
Στην δεύτερη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ στο πόλο ο Ολυμπιακός πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Σζόλνοκ ενώ θα μπορούσε να φύγει και νικητής.

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

ΣΖΟΛΝΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-5

Οι πρωταθλητές Ελλάδας πήραν ένα βαθμό στην Βουδαπέστη κόντρα στην Σζόλνοκ μετά το ισόπαλο 5-5 αλλά με βάση την εικόνα του αγώνα θα μπορούσαν να πάρουν και την νίκη. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και 3-1 στο ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο όμως οι «ερυθρόλευκοι» αν και είχαν τις ευκαιρίες δεν κατάφεραν να σκοράρουν και οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο ματς μειώνοντας σε 3-2. Στο τέταρτο οκτάλεπτο που ήταν και το πιο παραγωγικό ο Ολυμπιακός είχε το προβάδισμα του ενός γκολ αλλά στο τέλος η Σζόλνοκ έφτασε στην ισοφάριση. Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Μυλωνάκης με 3 γκολ και ακολούθησαν οι Φουντούλης 1, Ντόσκας 1. Για στην Σζόλνοκ σκόραραν οι Βάμος 4, Πρλαΐνοβιτς 1.