Πέρασε και από τη Λάρισα ο Ατρόμητος!

Επανήλθαν στις επιτυχίες μετά την ήττα στην Καλλιθέα
Μετά την επική νίκη στην Τούμπα, το τρένο του Ατρομήτου πέρασε και από τη Λάρισα (2-1) και έπιασε στη δεύτερη θέση τον ΠΑΣ Γιάννινα δείχνοντας ότι η ήττα στο Κυπελλο από την Καλλιθέα ήταν απλώς μία κακή παρένθεση.

Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με φανταστικό γκολ του Λημνιού, το πρώτο στην επαγγελματική του καριέρα), ωστόσο οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Ναζλίδη. Παρ' όλα αυτά η ευχέρεια του Ατρόμητου να βγαίνει στις αντεπιθέσεις με δύο-τρεις πάσες και η αμυντική ανισορροπία της άμυνας της ΑΕΛ επανέφερε το σκορ στην προηγούμενη κατάσταση, καθώς στο 56' Λε Ταλέκ και Μπρίτο συνεργάστηκαν άψογα, τελικός αποδέκτης ήταν ο Γάλλος που με εξαιρετικό πλασέ έβαλε και πάλι την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Η ΑΕΛ άρχισε να επιτίθεται με τρομερό ζήλο, αλλά κι εντελώς άναρχα, γεγονός που έκανε το ματς πολύ απρόβλεπτο και ακατάλληλο για... καρδιακούς. Στο 78' οι γηπεδούχοι δημιούργησαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία τους μέχρι εκείνο το σημείο, όταν από στημένη φάση ο Φυτανίδης απλά έδωσε ύψος στην μπάλα, ο Φατιόν έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Λαζαρίδης έβαλε την κόντρα απομακρύνοντας σε κόρνερ. Αυτές ήταν και επί της ουσίας οι τελευταίες στιγμές της ΑΕΛ, με τον
Ατρόμητο να περνά μετά την Τούμπα και από τη Λάρισα και πλέον βρίσκεται -προσωρινά- στην 3η θέση της Super League, τη στιγμή που οι «βυσσινί» μένουν πολύ χαμηλά.

Λάρισα (Τσιώλης): Ξενοδόχοφ, Κόντορ, Ρέντζας, Φάρκας, Γκόλιας, Αντονι, Ποτουρίδης, Ναβάρο, Ντέλετιτς (46' Αβραάμ), Ναζλίδης, Ντοντό (46' Μαρουκάκης).

Ατρόμητος (Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Μπιτόλο, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κοντοές, Μπάγκα, Ούμπιδες, Λημνιός (66' Κεϊτά), Τόνσο (87' Ζησόπουλος), Μπρίτο (78' Κατράνης), Λε Ταλέκ.