Περίπατος για τον Ολυμπιακό

Ο Γιάννης Φουντούλης ήταν από τους κορυφαίους του Ολυμπιακού
Την δεύτερη νίκη του στο Τσάμπιονς Λιγκ πέτυχε ο Ολυμπιακός που δεν είχε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Νις.

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΑΝΔΡΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΙΣ 15-2

Πολύ εύκολο απόγευμα πέρασαν οι πρωταθλητές Ελλάδας και δευτεραθλητές Ευρώπης στον αγώνα τους με την γαλλική Νις στο «Πέτρος Καπαγέρωφ» νικώντας με το εντυπωσιακό 15-2. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου επιβεβαίωσε τον τίτλο τπυ φαβορί και καθάρισε την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 9-0. Στο τρίτο οκτάλεπτο οι «ερυθρόλευκοι» χαλάρωσαν κάπως και το σκορ δεν μεγάλωσε (10-1) ενώ στο τέταρτο πάτησαν και πάλι το γκάζι κι έφτασαν στο 15-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Τα γκολ του Ολυμπιακού τα πέτυχαν οι Φουντούλης 3, Μουρίκης 3, Κολόμβος 3, Γεννηδουνιάς 2, Δελακάς 1, Ντόσκας 1, Γιάνοβιτς 1, Εσπανιόλ 1. Για την Νις σκόραραν οι Μονιερέ 1, Ιζντίνσκι 1.