Στο ρελαντί η Μπαρτσελόνα

Στην φάση αυτή ο Αρντά Τουράν πετυχαίνει το τρίτο του γκολ
Στον τρίτο όμιλο τα πάντα είχαν κριθεί από την προηγούμενη αγωνιστική και τα ματς ήταν τυπικού χαρακτήρα.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ 4-0

Στο «Καμπ Νου» η Μπαρτσελόνα που ήταν έτσι κι αλλιώς πρώτη στον όμιλο υποδέχτηκε την Γκλάντμπαχ που επίσης δεν είχε βαθμολογικό κίνητρο αφού είχε εξασφαλίσει την τρίτη θέση. Όπως φάνηκε στο ματς αγωνιστικό κίνητρο είχε μόνο η Μπαρτσελόνα η οποία ήθελε να ικανοποιήσει τον κόσμο της και νίκησε στο ρελαντί με 4-0 μία πολύ κακή Γκλάντμπαχ. Οι Καταλανοί έκαναν ό,τι ήθελαν μέσα στο γήπεδο και άνοιξαν στο σκορ με τον Μέσι στο 16'. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο. Στην επανάήψη ανέλαβε δράση ο Αρντά Τουράν που έκανε χατ τρικ σκοράροντας στο 50', στο 53' και στο 67' διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Μπαρτσελόνα: Σίλεσεν, Μασεράνο, Ουμτιτί, Βιδάλ, Ντίνιε, Γκόμες, Ντ. Σουάρες, Ινιέστα (61' Ραφίνια), Μέσι, Αλκάθερ, Τουράν (74' Καρντόνα)

Γκλάντμπαχ: Σόμερ, Βέστεργκαρντ, Γιάντσκε, Κρίστενσεν, Ελβέντι, Στρομπλ, Νταούντ (59' Κράμερ), Κορμπ, Σουλτς (59' Τζόνσον), Αζάρ (72' Ράφαελ), Χαν

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΣΕΛΤΙΚ 1-1

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Μάντσεστερ Σίτι και την Σέλτικ που αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1. Όπως και το άλλο ματς του ομίλου έτσι κι αυτό ήταν αδιάφορο βαθμολογικά και οι δύο προπονητές είχαν την δυνατότητα να δοκιμάσουν διάφορα εν όψει της συνέχειας των αγωνιστικών τους υποχρεώσεων. Τα δύο γκολ σημειώθηκαν πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο πρώτο δεκάλεπτο. Η Σέλτικ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Ρόμπερτς στο 4' για να ισοφαρίσει ο Ιανάτσο στο 8' ια την Μάντσεστερ Σίτι. Από εκεί και πέρα το ματς δεν είχε άλλες συγκινήσεις.

Μάντσεστερ Σ.: Καμπαγιέρο, Μαφέο (62' Νάβας), Ανταραμπιόγιο, Σανιά, Κλισί, Φερνάντο, Ζαμπαλέτα, Γκουντογκάν, Νολίτο, Σανέ, Ιανάτσο

Σέλτικ: Γκόρντον, Σιμούνοβιτς, Σβιατσένκο, Λούστιγκ, Ιζαγκίρε, Μπράουν, Άρμστρονγκ, Ρόμπερτς, Ρόγκιτς, Φόρεστ (51' Στίβεν), Ντεμπελέ (73' Γκρίφιθς)