Συνεχίζει το σερί της η Τσέλσι

Φάση από τον αγώνα της Κρίσταλ Παλας με την Τσέλσι
Τίποτα δεν μοιάζει ικανό να σταματήσει την Τσέλσι η οποία έκανε την ενδέκατη σερί νίκη της αφού πέρασε και από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε μοιάζει να τρέχει με σπασμένα φρένα στην κούρσα του πρωταθλήματος και να παρασύρει τα πάντα στο διάβα της. Αυτή την φορά οι «μπλε» του Λονδίνου πέρασαν με 1-0 από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας και έκαναν ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Ντιέγκο Κόστα που για μία ακόμα φορά έδωσε την νίκη στην Τσέλσι. Με σκόρερ τον Ιμπραΐμοβιτς που πέτυχε και τα δύο γκολ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε εκτός έδρας με 2-0 την Γουέστ Μπρομ και παραμένει κοντά στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Εντυπωσιακή η Μίντλεσμπρο επιβλήθηκε με 3-0 της Σουόνσι και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην μάχη της παραμονής. Βαθμολογική ανάσα πήρε η Σάντερλαντ που επικράτησε με 1-0 της Γουότφορντ ενώ με το ίδιο σκορ η Γουέστ Χαμ πήρε την νίκη κόντρα στην Χαλ Σίτι. Τέλος η Στόουκ Σίτι προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη η Λέστερ έφτασε στην ισοφάριση για το τελικό 2-2.

Κρίσταλ Πάλας - Τσέλσι 0-1