Βαθμολογική ανάσα για την Μίντλεσμπρο

Ο Γκαστόν Ραμίρεζ (στην άκρη δεξιά) δίνει την νίκη στην Μίντλεσμπρο
Ένα γκολ του Γκαστόν Ραμίρεζ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στην Μίντλεσμπρο επί της Χαλ Σίτι.

Η «Μπόρο» επικράτησε με 1-0 σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη για να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη. Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους χωρίς να καταφέρουν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη είδαν τις προσπάθειες τους να αποδίδουν στο 60' όταν ο Ραμίρεζ με κεφαλιά νίκησε τον Μάρσαλ και έκανε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η Μίντλεσμπρο με τους τρεις βαθμούς που πήρε ανέβηκε στην 13η θέση της βαθμολογίας και απομακρύνθηκε από την ζώνη του υποβιβασμού. Αντίυετα η Χαλ Σίτι παραμένει χαμηλά και θα πρέπει να ψάξει βαθμούς στα επόμενα παιχνίδια της αν θέλει να αποφύγει τις περιπέτειες.

Μίντλεσμπρο - Χαλ Σίτι 1-0