Διπλό της Κιέβο στην Ρώμη

Ο Ρομπέρτο Ινγκλέσε σκοράρει για την Κιέβο
Την έκπληξη της αγωνιστικής στο Καμπιονάτο έκανε η Κιέβο που πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Λάτσιο.

Οι «ιπτάμενοι γάιδαροι» επικράτησαν των «λατσιάλι» με 1-0 χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Ινγκλέσε. Μέχρι ο επιθετικός της Κιέβο να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα παγώνοντας το «Ολύμπικο» η Λάτσιο είχε τον απόλυτο έλεγχο του ματς χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να φτάσει στην επίτευξη ενός γκολ. Τελικά όμως δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Λάτσιο αφού είχε προηγηθεί αυτή από την Γιουβέντους. Τις απώλειες των Ρωμαίων εκμεταλλεύτηκε η Ίντερ η οποία νίκησε εύκολα με 3-0 την Πεσκάρα και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Λάτσιο - Κιέβο 0-1