Ευρώπη καλεί Πανιώνιο

Σπουδαία εμφάνιση από τους Νεοσμυρνιώτες
Αλώβητος από το Αγρίνιο πέρασε ο Πανιώνιος επικρατώντας με 2-0 του Παναιτωλικού και διατηρήθηκε σε τροχιά Ευρώπης παραμένοντας στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος!

Οι «κυανέρυθροι» δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα στο Αγρίνιο και πέτυχαν την 4η εκτός έδρας νίκη τους συνεχίζοντας την καλή παράδοση που έχουν απέναντι στα «καναρίνια». Ο Παναιτωλικός δεν εντυπωσίασε με την απόδοση του με αποτέλεσμα δύσκολα να μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ενώ ελάχιστες ήταν και οι φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Η ομάδα του Μιλόγεβιτς ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη και άνοιξε το σκορ με τον Μασούντ Σοτζαέι. Στο 59΄μπάλα έφτασε στον Ιρανό, έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Φούντα και ο τελευταίος δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να κάνει το 1-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαρούρσας στο 74’.

Παναιτωλικός (Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Χαντάκιας, Κούσας, Τσοκάνης (87' Παπουτσογιανόπουλος), Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Ρόζα (69' Λουίς Ρότσα), Μουνιός (78' Κουτρομάνος), Μαρκόβσκι.

Πανιώνιος (Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν (71' Μασούρας), Μασούντ, Φούντας (88' Καθάριος), Ανσαριφάρντ (83' Σαββίδης).