Έχει πλεονέκτημα το Σεριφάτο

Το Σεριφάτο Αιγίου πήρε ένα σημαντικό βαθμό στην Πυλαία
Δεν αναδείχτηκε νικητής στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 12η αγωνιστική στην Handball Premier με το Σεριφάτο πάντως να κρατάει το πλεονέκτημα.

HANDBALL PREMIER

ΠΥΛΑΙΑ - ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 23-23

Ισόπαλο 23-23 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Πυλαία και το Σεριφάτο Αιγίου και η μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού συνεχίζεται με αμείωτο το ενδιαφέρον. Οι φιλοξενούμενοι πάντως έχουν το πάνω χέρι αφού έχουν ένα βαθμό περισσότερο και πλεονέκτημα στην ισοβαθμία. Το Σεριφάτο έδειξε να ξεφεύγει στα μισά του πρώτου μέρους όταν και προηγήθηκε με 7-4 όμως η Πυλαία αντέδρασε και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 10-10. Στην επανάληψη το Σεριφάτο κατάφερε και πάλι να επιβάλει τον ρυθμό του παίρνοντας ξανά το προβάδισμα με 15-13 όμως και πάλι οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια και μάλιστα πέρασαν μπροστά με 20-18 στο 50'. Ούτε και η Πυλαία μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα και τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο λεπτό με το πέναλτι του Χρήστου Παπαδόπουλου που έγραψε το τελικό 23-23. Ο ίδιος παίκτης μαζί με τον Καλόμοιρο ήταν οι πρώτοι σκόρερ της Πυλαίας καθώς πέτυχαν από 5 γκολ. Για το Σεριφάτο ο Στόσιτς σκόραρε 10 φορές.