Καθάρισε Λεβαδειακό με Τόνσο ο Ατρόμητος

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα
Χάρη στα δυο τέρματα του Τόνσο (25’ και 90’+) ο Ατρόμητος πανηγύρισε την τρίτη του φετινή εντός έδρας νίκη με αντίπαλο τον Λεβαδειακό με 2-0 και συνέχισε την θετική παράδοση που έχει δημιουργήσει απέναντι στους Βοιωτούς στο Περιστέρι.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση με στόχο το γρήγορο γκολ που θα… ελευθερώσει τα πόδια τους. Σταδιακά μάλιστα ανέβαζαν ρυθμό και εκμεταλλεύτηκαν το λάθος του Ναμάσκο ανοίγοντας το σκορ με τον Τόνσο στο 25’.

Ο Ατρόμητος έχασε πολλές ευκαιρίες στη συνέχεια για να πετύχει δεύτερο τέρμα αλλά Ναμάσκο δεν του το επέτρεψε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός έψαξε το γκολ της ισοφάρισης και η πίεση που άσκησε του έδωσε δοκάρι στο 73’ με τον Καψάσκη. Στα τελευταία λεπτά, οι παίκτες του Ντόστανιτς έδειξαν σημάδια κόπωσης και οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι με τον Τόνσο να πετυχαίνει και το δεύτερο προσωπικό του γκολ (90+3’) στην αναμέτρηση, έπειτα από ασίστ του Λε Ταλέκ.

Ατρόμητος (Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπάχα, Κιβρακίδης (84' Κοντοές), Κυριακίδης, Μπίτολο, Λημνιός (60' Μπρίτο), Πλατέλλας (72' Βασιλείου), Τόνσο, Λε Ταλέκ

Λεβαδειακός (Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Ουόν, Μουλόπουλος, Μεντί, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Παππάς (69' Καψάσκης), Κουλιμπαλί (81' Βασιλείου), Μπάντζιος, Γιακουμάκης (84' Σένκα), Καραμπουέ