Ξέρει να παίρνει το αποτέλεσμα

Ο Ντιέγκο Κόστα άνοιξε το σκορ για την Τσέλσι
Ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στην Πρέμιερ Λιγκ έκανε η Τσέλσι που επικράτησε της Χαλ Σίτι στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε πήρε μία ακόμα επαγγελματική νίκη στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 2-0 με τον Ντιέγκο Κόστα να σκοράρει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και να λύνει τον γόρδιο δεσμό για τους «μπλε». Στην επανάληψη η Χαλ προσπάθησε να φανεί απειλητική όμως κάτι τέτοιο με την Τσέλσι δεν είναι εύκολο και οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Κέιχιλ σφραγίζοντας την νίκη τους. Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε μια άλλη μεγάλη ομάδα του Λονδίνου η Άρσεναλ που νίκησε με πολύ περιπέτεια την Μπέρνλι με 2-1. Οι «κανονιέρηδες» άνοιξαν το σκορ με τον Μουστάφι στο 59' όμως η αποβολή του Τσάκα στο 65' άλλαξε τις ισορροπίες και η Μπέρνλι έψαξε την ισοφάριση. Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι τα κατάφεραν με πέναλτι του Γκρέι αλλά το ματς δεν είχε τελειώσει και σε μία από τις τελευταίες ευκαιρίες της η Άρσεναλ κέρδισε κι αυτή πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Αλέξις Σάντσεζ. Τέλος η Σαουθάμπτον επιβλήθηκε με 3-0 της απογοητευτικής φέτος Λέστερ και ανέβηκε στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Σαουθάμπτον - Λέστερ 3-0
(26' Γουόρντ-Πρόουζ, 39' Ροντρίγκεζ, 86' πεν. Τάντιτς)

Άρσεναλ - Μπέρνλι 2-1
(59' Μουστάφι, 90'+8 πεν. Σάντσεζ - 90'+3 πεν. Γκρέι)

Τσέλσι - Χαλ Σίτι 2-0
(45'+7 Κόστα, 81' Κέιχιλ)

Έτοιμη για τη νίκη στην Κύπρο η Εθνική - Σκίμπε: «Εναλλακτική λύση ο Λάζαρος» (video)