Μοιρασιά στα Κανάρια Νησιά

Φάση από τον αγώνα της Λας Πάλμας με την Λα Κορούνια
Για την Λα Κορούνια κάθε βαθμός που παίρνει στην μάχη για την παραμονή της στην μεγάλη κατηγορία είναι κέρδος.

Έτσι και ο ένας βαθμός που πήρε στην έδρα της Λας Πάλμας μετά το 1-1 που απέσπασε στον αγώνα που άνοιξε την 19η αγωνιστική στην Πριμέρα Ντιβισιόν είναι σημαντικός. Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ματέο Γκαρσία στο 13'. Η Λα Κορούνια που δεν ήθελε να φύγει από τα Κανάρια Νησιά με άδεια χέρια βγήκε στην επίθεση κι έψαξε το γκολ της ισοφάρισης. Τελικά αυτό ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με σκόρερ τον Αντόνε. Μάλιστα στα τελευταία λεπτά οι Γαλιθιάνοι που έπαιζαν με παίκτη παραπάνω από το 77' και την αποβολή του Αρτίλες προσπάθησαν να κάνουν την ολική ανατροπή αλλά δεν τα κατάφεραν.

Λας Πάλμας - Λα Κορούνια 1-1
(13' Γκαρσία - 69' Αντόνε)

Deaflympics 2017: Χρυσό μετάλλιο μέσα στην Σαμψούντα η εθνική γυναικών! 4η θέση για τους άνδρες (vids)

Deafympics 2017: Στον τελικό η εθνική μπάσκετ γυναικών! Για το χάλκινο οι άνδρες που αδικήθηκαν...

Οργή για τον αγώνα του Φελπς με τον καρχαρία – Νίκησε ο «καρχαρίας» αλλά καταγγέλλουν απάτη (video)