Νίκη με ανατροπή η Μπάγερν

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι είναι έτοιμος να εκτελέσει
Η Μπουντεσλίγκα επέστρεψε στην δράση μετά την καθιερωμένη χειμερινή της διακοπή με την Μπάγερν να περνάει από την έδρα της Φράιμπουργκ.

Για να φτάσει στην νίκη η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι με 2-1 χρειάστηκε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση καθώς η Φράιμπουργκ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Χάμπερερ μόλις στο 4'. Παρά το αρχικό σοκ η Μπάγερν πήρε τα ηνία του ματς και με τον Λεβαντόφσκι να έχει κέφια κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση πριν λήξει το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ακόμα περισσότερο για να φτάσουν στο δεύτερο γκολ αλλά η Φράιμπουργκ έμοιαζε να αντέχει. Τελικά την λύση στους πρωταθλητές την έδωσε και πάλι ο Πολωνός στράικερ και μάλιστα στις καθυστερήσεις του ματς.

Φράιμπουργκ - Μπάγερν 1-2
(4' Χάμπερερ - 35', 90'+1 Λεβαντόφσκι)

Πέθανε ο Θανάσης Καλογιάννης

Έτοιμη για τη νίκη στην Κύπρο η Εθνική - Σκίμπε: «Εναλλακτική λύση ο Λάζαρος» (video)