Πάλι χωρίς νίκη η Βαλένθια

Φάση από τον αγώνα της Οσασούνα με την Βαλένθια
Από τα μέσα του Οκτώβρη έχει να γευθεί την χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα η Βαλένθια που δεν τα κατάφερε ούτε στην έδρα της ουραγού Οσασούνα.

Οι «νυχτερίδες» έμειναν στην ισοπαλία στην Παμπλόνα μετά από ένα εντυπωσιακό 3-3. Η ομάδα του Βόρο προηγήθηκε τρεις φορές αλλά και πάλι δεν κατάφερε να φτάσει στην νίκη. Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς μόλις στο 2' με τον Μουνίρ αλλά η αντίδραση της Οσασούνα ήταν άμεση με γκολ του Οριόλ Ριέρα. Ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με αυτογκόλ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Βαλένθια, αλλά ο Ρομπέρτο Τόρες έφερε και πάλι το ματς στα ίσια. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα για τρίτη φορά με σκόρερ τον Μοντόγια και μάλιστα θα μπορούσαν στο 86' να σφραγίσουν την νίκη τους όμως ο Μάριο απέκρουσε το πέναλτι το Ντάνι Παρέχο. Αφού λοιπόν δεν έγινε το 4-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κλερκ ισοφάρισε για την Οσασούνα και στέρησε από την Βαλένθια μια νίκη που θα την απομάκρυνε ακόμα περισσότερο από την ζώνη του υποβιβασμού.

Οσασούνα - Βαλένθια 3-3
(7' Ριέρα, 62' Τόρες, 90'+2 Κλερκ - 2' Μουνίρ, 45'+1 αυτ. Ριέρα, 73' Μοντόγια)