Ψάχνει την πρώτη νίκη στην χρονιά

Φάση από τον αγώνα της Μπαστιά με την Νις
Δεν έχει μπει καλά το 2017 για την Νις αφού ακόμα ψάχνει την πρώτη της νίκη στην νέα χρονιά όπου μετράει δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Η ομάδα που είχε εντυπωσιάσει στο ξεκίνημα της σεζόν όταν και βρισκόταν σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας τελευταία μοιάζει να έχει ξεφουσκώσει. Η Νις λοιπόν έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μπαστιά η οποία δίνει μάχη για την παραμονή της και πλέον κινδυνεύει βάσιμα να βρεθεί πίσω από την Μονακό εφόσον οι Μονεγάσκοι νικήσουν την Λοριάν την Κυριακή (22/1). Στο ματς με την Μπαστιά η Νις βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Ονιάνγκουε για να ισοφαρίσει ο Σουκέ πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα του Λουσιέν Φαβρ αν και έπαιζε από το 64' παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Καχουζάκ δεν κατάφερε να φτάσει στην νίκη.

Μπαστιά - Νις 1-1