Φάση από τον αγώνα της Γλυφάδας με τον ΝΟ Ρεθύμνου
Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στον όμιλο της Β' φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών η Γλυφάδα.

ΟΜΙΛΟΣ 3-6

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 9-8

Τους πρώτους της βαθμούς στον όμιλο των θέσεων 3 εώς 6 πήρε η Γλυφάδα η οποία έκαμψε την αντίσταση του ΝΟ Ρεθύμνου με 9-8. Η ομάδα του Τάσου Πιρπιρή κατάφερε να προηγηθεί με 3-2 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 4-3 στο ημίχρονο για να αυξήσει το προβάδισμα της στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου σε 7-4. Στην τελευταία περίοδο το Ρέθυμνο προσπάθησε να αντιδράσει αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 9-8 και τίποτα περισσότερο. Πρώτη σκόρερ για την Γλυφάδα ήταν η Νιαρχάκου με 3 γκολ και ακολούθησαν οι Κόλλια 2, Κολτσίδα 2, Λούδη 1, Μαμόγλου 1. Για τον ΝΟ Ρεθύμνου σκόραραν οι Σολανάκη 4, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Φαρμάκη 2.