Ακόμα ένα βήμα για την πρόκριση

Ο Γιάννης Φουντούλης σε μια προσπάθεια του
Ο Ολυμπιακός πέτυχε μία ακόμα νίκη στον δρόμο για το Final-6 στο Τσάμπιονς Λιγκ στο πόλο κόντρα στην ουγγρική OSC Βουδαπέστης.

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΑΝΔΡΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - OSC ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΣ 7-4

Στην κορυφή του ομίλου του παραμένει ο Ολυμπιακός ο οποίος επικράτησε με 7-4 της OSC Βουδαπέστης στον Πειραιά και πέτυχε την τρίτη εντός έδρας νίκη του και τέταρτη συνολικά. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου με όπλο την άμυνα της επέβαλε τον ρυθμό της και προηγήθηκε με 3-2 στο ημίχρονο ενώ καθάρισε την υπόθεση νίκη στο τρίτο οκτάλεπτο όταν με επί μέρους σκορ 4-1 προηγήθηκε με 7-3. Το μόνο που κατάφεραν οι Ούγγροι στην τελευταία περίοδο ήταν να μειώσουν στο τελικό 7-4. Τα γκολ για τον Ολυμπιακό τα πέτυχαν οι Μυλωνάκης 2, Φουντούλης 2, Γενηδουνιάς 1, Μπούσλιε 1, Ποντικέας 1. Για την OSC Βουδαπέστης σκόραραν οι Μπάτορι 2, Σέμαν 1, Νίκιτς 1.