Ανεβάζει στροφές η Γρανάδα

Οι παίκτες της Γρανάδα πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη
Την δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια πέτυχε η Γρανάδα και δείχνει ότι μπορεί να ξεφύγει από την ζώνη του υποβιβασμού.

Η ομάδα του Λούκας Αλκαράθ έκανε ένα από τα καλύτερα της παιχνίδια στην σεζόν και νίκησε την Μπέτις με το εντυπωσιακό 4-1. Η νίκη αλλά κυρίως το σκορ γέμισαν αισιοδοξία τους ανθρώπους της Γρανάδα ότι θα τα καταφέρουν τελικά και θα την σώσουν την παρτίδα. Οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν με 3-0 χάρη στα γκολ του Καρσελά, του Ράμος και του Περέιρα και στην ουσία εξασφάλισαν την νίκη. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε οι δύο ομάδες έβαλαν από ένα γκολ και το 4-1 ήταν το τελικό σκορ. Για την Γρανάδα αυτή ήταν μία πολύ σημαντική από κάθε άποψη νίκη αλλά για την Μπέτις που ακόμα δεν έχει νικήσει μέσα στο 2017 τα πράγματα έχουν αρχίσει να δυσκολεύουν.

Γρανάδα - Μπέτις 4-1
(18' Καρσελά, 28', 64' Ράμος, 33' Περέιρα - 75' Πέτρος)