Ανέβηκε δεύτερη η Μάντσεστερ Σίτι

Ο Ραχιμ Στέρλινγκ ανοίγει το σκορ για την Σίτι
Μόνη στην δεύτερη θέση της Πρέμιερ Λιγκ ανέβηκε η Μάντσεστερ Σίτι μετά την εκτός έδρας νίκη της κόντρα στην Μπόρνεμουθ.

Οι «πολίτες» με το 2-0 στο «Βιτάλιτι Στάντιουμ» πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα και δείχνουν ότι είναι σε ανοδική πορεία. Το σκορ άνοιξε για την Μάντσεστερ Σίτι ο Ραχίμ Στέρλινγκ στο πρώτο ημίχρονο για να διπλασιάσει τα τέρματα της Σίτι ο Μινγκς με αυτογκόλ στην επανάληψη. Σε γενικές γραμμές η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν καλύτερη και είχε αρκετές ευκαιρίες για να διευρύνει ακόμα περισσότερο την νίκη της. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε ανέβηκε στην δεύτερη θέση ξεπερνώντας την Τότεναμ, την Άρσεναλ αλλά και την Λίβερπουλ με την οποία ισοβαθμούσε. Από την άλλη η Μπόρνεμουθ βρίσκεται στην 14η θέση και σίγουρα θέλει ακόμα δουλειά για να εξασφαλίσει την παραμονή της.

Μπόρνεμουθ - Μάντσεστερ Σ. 0-2