Εύκολα ο ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο

Τα κορίτσια του ΠΑΟΚ δεν είχαν πρόβλημα κόντρα στον Παναιτωλικό
Στον αγώνα που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στην Α1 των Γυναικών στο χάντμπολ ο ΠΑΟΚ πέρασε εύκολα από το Αγρίνιο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ 20-33

Στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε ο ΠΑΟΚ μετά το 33-20 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά και το σκορ ήταν ισόπαλο 5-5. Από το σημείο εκείνο όμως ο «δικέφαλος του βορρά» πάτησε γκάζι και το σκορ έγινε 10-5 στα επόμενα λεπτά και στο ημίχρονο είχε φτάσει στο 19-7 με την ομάδα της Γρηγορίας Γκόλια να πετυχαίνει 14 γκολ και να δέχεται μόλις 2. Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα διατηρώντας την διαφορά στα 10 γκολ και λίγο παραπάνω. Πρώτη σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν η Νούλα με 9 γκολ ενώ για τον Παναιτωλικό η Χατζηπαρασίδου σκόραρε 10 φορές.