Έγιναν... Αγγλία τα Περιβόλια!

Έξι γκολ και σπουδαίο θέαμα απο Χανιώτες και Ηπειρώυες
Στο καλύτερο παιχνίδι της 20ής αγωνιστικής Πλατανιάς και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 κερνώντας γκολ και θέαμα του θεατές που βρέθηκαν στις εξέδρες των Περιβολίων, αλλά κι αυτούς που παρακολούθησαν την αναμέτρηση από την οθόνη τους.

Ο ΠΑΣ μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 11' προηγούνταν με 2-0 με τα τέρματα των Κόντε και Τζημόπουλου, επιβάλλοντας πλήρως την κυριαρχία του. Ο Πλατανιάς έδειχνε να μην πατάει καλά, με τους Γιαννιώτες να βγαίνουν στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά κάθε λίγο και λιγάκι. Ωστόσο, όσο περνούσε η ώρα η ομάδα των Χανιών κέρδιζε μέτρα και κατάφερε να μειώσει στο 32' με τον Γιακουμάκη. Στο 40' ο Κάργας ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς μπήκε πιο δυνατά και έψαξε το γκολ, το οποίο και βρήκε στο 51' με τον Σίγκνεβιτς, που έφερε τούμπα το ματς! Το προβάδισμα για την ομάδα των Χανιών κράτησε μόλις 7' καθώς στο 58' ο Κόντε με τρομερό σουτ ισοφάρισε σε 3-3. Μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης τόσο ο Πλατανιάς όσο και ο ΠΑΣ έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι, που όμως τελικά έληξε ισόπαλο, αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο με βάση την εμφάνιση και των δύο αντιπάλων.

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου, Πριντέτα, Μπανανά, Κάργας, Βάντερσον, Στάθης, Μουνάφο, Μενδρινός (72' Μαραγκός), Μανούσος (86' Γουνδουλάκης), Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς (81' Γιορέντε).

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Πασχαλάκης, Ζάιρο, Βιντάλ (61' Γιάκος), Κόντε, Τζημόπουλος, Κοζορώνης, Κούτρης, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπέριος, Ακόστα (86' Κοροβέσης).