Ισοπαλία στο χωράφι...

Δικαίως διαμαρτύρεται ο Παναθηναϊκός για το γκολ του ΠΑΣ
ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 στο χωράφι των Ζωσιμάδων, σ’ ένα παιχνίδι, που στιγματίστηκε από γκολ οφ σάιντ και γενικά μία κακή διαιτησία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 31′ με γκολ του Κόντε, ο οποίος ήταν εκτεθειμένος τουλάχιστον ένα μέτρο...

Οι «πράσινοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μπεργκ στο 56΄, ενώ γενικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτεροι κι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ενώ είχαν κι ένα δοκάρι με τον Εμποκού στο 46′. Επίσης στο 71′ ο διαιτητής Τζήλος χαρίστηκε στον Μολέδο, που είχε ήδη μία κίτρινη κάρτα και δεν απέβαλλε τον Βραζιλιάνο στο αντικανονικό μαρκάρισμα πάνω στον Κόντε. Σε γενικές γραμμές ο Παναθηναϊκός ήταν άχρωμος και άγευστος, χωρίς εμπνεύσεις και δημιουργηκότητα και παρά το λάθος των διαιτητών στο πρώτο γκολ, δεν δικαιούταν κάτι περισσότερο.

Δείτε ΕΔΩ την βαθμολογία.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Πασχαλάκης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Κούτρης (61’ Ναδάλες), Κοζορώνης, Λίλα, Γιάκος (68’ Γαρουφαλιάς), Ακόστα, Μαμπουλού (72’ Ζάιρο), Κόντε.

Παναθηναϊκός (Ουζουνίδης): Οδ. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Τελάντερ (59’ Μολέδο), Χουλτ, Βιγιαφάνιες, Ζέκα, Λουντ (63’ Π. Βλαχοδήμος), Εμποκού, Κλωναρίδης (77’ Χατζηγιοβάννης), Μπεργκ.