Ονειρεύονται σεντόνι στην Σοσιεδάδ

Οι παίκτες της Ρεάλ Σοσιεδάδ πανηγυρίζουν την νίκη επί της Εσπανιόλ
Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Ρεάλ Σοσιεδάδ στην Βαρκελώνη κόντρα στην Εσπανιόλ και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Οι Βάσκοι πέρασαν νικηφόρα από μία δύσκολη έδρα με το 2-1 κόντρα στην Εσπανιόλ και έδειξαν ότι φέτος μπορούν να φτάσουν πολύ ψηλά στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Εουσέμπιο Σακριστάν είχε το πάνω χέρι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και η νίκη της κρίνεται δίκαιη. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ άνοιξε το σκορ στα μισά του ημιχρόνου με τον Βέλα αλλά η Εσπανιόλ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Πέρεζ πριν την ανάπαυλα. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και βγήκαν στην επίθεση για να βάλουν και ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε την νίκη κάτι που έγινε στο δεύτερο ημίχρονο με σκόρερ τον Ιγιαραμέντι. Όπως είπαμε η Σοσιεδάδ με την νίκη της αυτή βρέθηκε στην δεύτερη θέση και διεκδικεί έξοδο ακόμα και στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Εσπανιόλ - Ρεάλ Σοσιεδάδ 1-2