Φάση από τον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Ηρακλή Χαλκίδας
Χωρίς να αντιμετωπισει κανένα απολύτως πρόβλημα ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το εμπόδιο του Ηρακλή Χαλκίδας και διατήρησε το αήττητο του.

VOLLEY LEAGUE

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3-0

Πολύ εύκολα ο Ολυμπιακός επικράτησε του Ηρακλή Χαλκίδας στο Ρέντη με 3-0 (25-12, 25-18, 25-19) και έκανε ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο και το απόλυτο πλεονέκτημα στα πλέι οφ. Η ομάδα του Σλόμπονταν Μπόσκαν επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της, ήταν καλύτερη σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και μόνο κάποια χαλάρωση από τους «ερυθρόλευκους» επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να μαζέψουν την διαφορά στο δεύτερο και στο τρίτο σετ. Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Νίκος Ζουπάνης με 13 πόντους και ακολούθησε ο Κονσταντίν Τσούπκοβιτς με 11. Για τον Ηρακλή Χαλκίδας ο Χένρι Ομάρ Τάπια είχε 10 πόντους.