Συνέχισαν με νίκες τα φαβορί

Ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν σκοράρει στον αγώνα της Κάλιαρι με την Γιουβέντους
Χωρίς μεγάλες εκπλήξεις συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στην Ιταλία με τις ομάδες που ήταν το φαβορί να παίρνουν και την νίκη.

Σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας η Γιουβέντους η οποία χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει πέρασε από την Σαρδηνία νικώντας την Κάλιαρι με 2-0. Η «Βέκια Σινιόρα» έπαιξε όσο χρειαζόταν για να νικήσει και το πέτυχε με τον Γκονζάλο Ιγκουαΐν να βάζει και τα δύο γκολ της ομάδας του. Στην δεύτερη θέση παραμένει πάντα η Ρόμα η οποία επίσης επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Κροτόνε. Οι Ρωμαίοι έβαλαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασαν στην νίκη. Την ανοδική τους πορεία στο πρωτάθλημα συνεχίζουν η Ίντερ που επικράτησε με 2-0 της Έμπολι αλλά και εξαιρετική φέτος Αταλάντα που επιβλήθηκε εκτός έδρας της Παλέρμο με 3-1. Το σκορ της ημέρας το είχαμε στο ματς της Τορίνο με την Πεσκάρα όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 5-0 πριν μειώσει η Πεσκάρα στο τελικό 5-3. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ξύπνησε η Σαμπντόρια και πήρε τελικά την νίκη με 3-1 κόντρα στην Μπολόνια. Τέλος με χατ τρικ του Ινγκλέσε η Κιέβο πέρασε με 3-1 από την έδρα της Σασουόλο.

Κροτόνε - Ρόμα 0-2