Χαλαρά στους «8» ο Ατρόμητος

Κανένα πρόβλημα για τους Περιστεριώτες
Εύκολη νίκη πρόκριση για τα προημιτελικά πήρε ο Ατρόμητος απέναντι στη Λαμία στον επαναληπτικό αγώνα του κυπέλλου για τη φάση των «16» απέναντι στη Λαμία. Η ομάδα του Περιστερίου έπικράτησε 2-0 και συνολικά 4-2, έχοντας σε μεγάλα κέφια τον Ντάουντα.

Ο παίκτης του Ατρόμητου σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, παίρνοντας την στην ουσία από το χεράκι. Ο Ατρόμητος συνεχίζει στους «8» του κυπέλλου ενώ η Λαμία ολοκλήρωσε τη διαδρομή της στο θεσμό.

Η Λαμία έδειξε και πάλι καλά στοιχεία στο παιχνίδι της και δημιούργησε ευκαιρίες στο α' ημίχρονο, όμως ο Ατρόμητος είχε την ουσία, ή καλύτερα είχε και πάλι τον Ντάουντα, που συνέχισε να σκοράρει... Στο 18' και σε γύρισμα του Κατράνη έκανε από κοντά 1-0 και στο 44', όταν ο Πίτκας απέκρουσε το σουτ του Πλατέλλα, στην επαναφορά έκανε το 2-0. Μάλιστα ο Νιγηριανός στο 76' θα μπορούσε να είχε πετύχει και τρίτο γκολ, όταν βρέθηκε μόνος απέναντι στον Πίτκα, αλλά πλάσαρε άουτ. Από τη δική τους μεριά οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 71' σε κεφαλιά του Τσούκαλου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κορακάκης): Παπαδόπουλος, Κατράνης, Κοντοές, Λαζαρίδης, Κιβρακίδης, Ζησόπουλος, Μπρίτο (81' Λημνιός), Ούμπιδες (72' Βασιλείου), Πλατέλλας (60' Κυριακίδης), Τόνσο, Ντάουντα.

ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Πίτκας, Χριστοφιλέας, Αυγενικού, Βαλιός, Κοτσώνης, Μπουλούλης, Ποζατζίδης (61' Τζόκιτς), Παπαργυρίου (46' Καραγιάννης), Ματσούκας, Τσούκαλος, Φερφελής (46' Βάντερσον).