Ο Τσαγκάρης (με το 12) ήταν από τους πρωταγωνιστές του Εθνικού
Ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική στην Α1 των Ανδρών στο πόλο με τον Εθνικό να νικάει εύκολα τον ΝΟ Πατρών.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 14-7

Μόνος στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο Εθνικός ο οποίος επικράτησε του ΝΟ Πατρών με 14-7. Οι Πειραιώτες που ήταν το φαβορί για την νίκη φρόντισαν να το επιβεβαίώσουν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η ομάδα του Φάνη Κουντουδιού φρόντισε να προηγηθεί με 2-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 7-3 στο ημίχρονο και στην ουσία να τελειώσει το ματς κάπου εκεί. Ο ΝΟ Πατρών δεν κατάφερε να αντιδράσει και ο Εθνικός όχι μόνο κράτησε την διαφορά αλλά την αύξησε κιόλας. Τα γκολ του Εθνικού πέτυχαν οι Χονδροκούκης 3, Τσαγκάρης 3, Παπαδόγκωνας 2, Καζάζης 2, Μπεριστιάνος 2, Σιώνης 1, Φούτρης 1. Για τον ΝΟ Πατρών σκόραραν οι Βικάτος 3, Κανελλόπουλος-Γκίρης 1, Κανελλόπουλος 1, Φύκουρας 1, Κωνσταντακόπουλος 1.