Εντυπωσιακή Ίντερ με εφτάρα

Ο Μάουρο Ικάρντι πανηγυρίζει ένα από τα τρία του γκολ
Κόντρα στην ομάδα έκπληξη του φετινού Καμπιονάτο την Αταλάντα η Ίντερ έκανε με διαφορά το καλύτερο της παιχνίδι.

Οι «νερατζούρι» λοιπόν ήταν καταιγιστικοί από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και διέλυσαν τους «μπεργκαμάσκι» με το εντυπωσιακό 7-1. Μεγάλοι πρωταγωνιστές στον θρίαμβο της Ίντερ ήταν δύο Αργεντίνοι ο Μάουρο Ικάρντι και ο Έβερ Μπανέγκα που έβαλαν από τρία γκολ ο καθένας. Με την νίκη της αυτή η Ίντερ ανέβηκε στην τέταρτη θέση και αν συνεχίσει σ' αυτό τον ρυθμό μπορεί να ελπίζει ότι θα μπει σφήνα σε Ρόμα και Νάπολι για να βγει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Για να συμβεί όμως αυτό θα πρέπει και οι δύο αυτές ομάδες να χάσουν βαθμούς κάτι που σ' αυτή την αγωνιστική δεν συνέβη. Η Ρόμα πέρασε με 3-0 από την έδρα της Παλέρμο καθαρίζοντας στο τέλος , ενώ η Νάπολι με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε της Κροτόνε. Στα άλλα ματς της ημέρας η Φιορεντίνα στο τέλος έκαμψε την αντίσταση της Κάλιαρι με 1-0 ενώ η Κιέβο βάζοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε με το ευρύ 4-0 την Έμπολι. Τέλος με εκτός έδρας νίκες συνέχισαν η Ουντινέζε (3-1 την Πεσκάρα) αλλά και η Μπολόνια (1-0 την Σασουόλο)

Σασουόλο - Μπολόνια 0-1