Κόλλησαν στο μηδέν στα Γιάννινα

Δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα
Στο 0-0 κόλλησαν ΠΑΣ και Παναιτωλικός σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε καλά αλλά δεν συνέχισε το ίδιο. Διαμαρτυρίες για δύο πέναλτι από τους «κίτρινους». Ο ΠΑΣ έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει στην πεντάδα που οδηγεί στην Ευρώπη καθώς εξήλθε ισόπαλος χωρίς σκορ στην έδρα του με τον Παναιτωλικό.

Στο 10' ο Πέδρο Κόντε πήρε την κεφαλιά μέσα στην μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Τρία λεπτά αργότερα υπήρξε αμφισβητούμενη φάση, στην οποία ο Παναιτωλικός ζητάει πέναλτι στο σπρώξιμο του Μπέριου στον Παπαδόπουλο, μέσα στην περιοχή. Από την επανάληψη φάνηκε να υπάρχει σπρώξιμο, ωστόσο η φάση παραμένει πολύ δύσκολη.

Στο 24' ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι με τον Ροντρίγκες, σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι ζητούν ανατροπή στον μπακ της ομάδας τους. Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους ο Πασχαλάκης επενέβη σωτήρια στο σουτ του Πάουλο, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό, ακυρώθηκε γκολ του Παναιτωλικού, καθώς ο βοηθός ορθά υπέδειξε οφσάιντ. Η συνέχεια του παιχνιδιού κύλησε χωρίς πολλά-πολλά και ο αγώνας τελείωσε χωρίς τέρμα και νικητή.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Πασχαλάκης, Ζάιρο, Μπέριος, Γιάκος (Κοζορώνης 75'), Ακόστα, Λίλα, Ναδάλες, Μπουκουβάλας (Κούτρης 69'), Κόντε, Τζημόπουλος.

Παναιτωλικός (Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Ροντρίγκεζ, Ρότσα, Μάκος (Λόπες 46'), Μπράβο, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο (Ρόσα 64'), Ρέι (Μουνιός 82'), Παπαδόπουλος.