Στην επανάληψη καθάρισε ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πέρασε αλώβητος από τα Γιαννιτσά
Στον αγώνα που άνοιξε το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών ο ΠΑΟΚ πέρασε νικηφόρα από τα Γιαννιτσά.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΠΑΟΚ 23-30

Τους δύο βαθμούς της νίκης που τον φέρνουν προσωρινά μόνο στην δεύτερη θέση πήρε ο ΠΑΟΚ που επικράτησε εκτός έδρας του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών με 30-23. Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχες έδειχναν διάθεση να πουλήσουν πολύ ακριβά το τομάρι τους και μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά στο σκορ με 9-8. Στην συνέχεια όμως ο «δικέφαλος του βορρά» επέβαλε τον ρυθμό του και στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 14-12 για τον ΠΑΟΚ. Στην επανάληψη η ομάδα της Γρηγορίας Γκόλια επέβαλε τον ρυθμό της και έφτασε στην νίκη χωρίς άλλες περιπέτειες. Κορυφαία για τον ΠΑΟΚ ήταν η Μούρνου που πέτυχε 9 γκολ. Για τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών η Φράγκου και η Ανδρίτσου πέτυχαν από 6 γκολ η κάθε μία.