Στο τέλος έχασε την νίκη η Μπαστιά

Φάση από τον αγώνα της Μπαστιά με την Ναντ
Χωρίς νικητή έληξε το εξ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα Γαλλίας ανάμεσα στην Μπαστιά και την Ναντ στην Κορσική.

Οι δύο ομάδες μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 με τους γηπεδούχους να χάνουν ένα προβάδισμα δύο γκολ και μαζί μ' αυτό την ευκαιρία να πάρουν τους τρεις βαθμούς που θα ήταν μία βαθιά βαθμολογική ανάσα. Το ματς δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Μπαστιά αφού μόλις στο 10' ο Τζικού αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Παρ' όλα αυτά η Μπαστιά κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ του Ντάνιτς και του Ονιάνγκουε. Η ομάδα της Κορσικής όμως δεν κατάφερε να κρατήσει την νίκη αφού στα τελευταία λεπτά τα «καναρίνια» εξαπέλυσαν την αντεπίθεση τους και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Σαλά και τον Κάρλος. Μάλιστα αν ο Λούκας Λίμα στο 88' δεν αστοχούσε από την άσπρη βούλα η Ναντ θα είχε κάνει την πλήρη ανατροπή.

Μπαστιά - Ναντ 2-2
(69' Ντάνιτς, 76' Ονιάνγκουε - 79' Σαλά, 90'+2 Κάρλος)