Ανέβηκε στην τρίτη θέση ο Δούκας

Οι παίκτες του Δούκα πήραν μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα
Στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 20η αγωνιστική στην Handball Premier ο Δούκας νίκησε το Σεριφάτο Αιγίου και ανέβηκε τρίτος.

HANDBALL PREMIER

ΔΟΥΚΑΣ - ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 29-18

Η ομάδα του Γιώργου Κρανάκη ήθελε την νίκη κόντρα στο αδιάφορο Σεριφάτο Αιγίου για να πιάσει στην βαθμολογία τον ΠΑΟΚ και τον Διομήδη Άργους και δεδομένου ότι υπερτερεί στην τριπλή ισοβαθμία να ανέβει στην τρίτη θέση. Τελικά ο Δούκας τα κατάφερε και επιβλήθηκε με 29-18 χωρίς να αντιμετωπίσει σοβαρά προβλήματα. Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα και μάλιστα στο τέλος του ημιχρόνου είχαν χτίσει μια μικρή διαφορά με το σκορ να είναι στο 15-11. Στην επανάληψη ο Δούκας έπαιξε ακόμα καλύτερα στην άμυνα και δεν επέτρεψε στο Σεριφάτο να μείνει στην διεκδίκηση της νίκης. Η διαφορά άρχισε να ανεβαίνει για να φτάσει στην μεγαλύτερη τιμή της στο τέλος του ματς με τα 11 γκολ στο 29-18. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μυλωνάς με 9 γκολ ενώ για το Σεριφάτο ο Νομικός σκόραρε 5 φορές.