Ελπίζει σε παραμονή η Ίνγκολσταντ

Φάση από τον αγώνα της Ίνγκολσταντ με την Ντάρμσταντ
Νέο ενδιαφέρον στην μάχη της παραμονής στην Μπουντεσλίγκα έφεραν τα αποτελέσματα στα δύο παιχνίδια της Κυριακής (9/4).

Η Ίνγκολσταντ σε ένα ματς που είχε αμείωτο ενδιαφέρον από το πρώτο λεπτό έκανε την ανατροπή στην ανατροπή και επικράτησε της ουραγού Ντάρμσταντ με 3-2 και πήρε τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς. Η ομάδα του Μάικ Βαλπούργκις άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Γκρος όμως οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Βράνσιτς γύρισαν το σκορ σε 2-1 και έτσι πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια. Όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τα ηνία και με δύο γκολ από τον Κόχεν και τον Σούτνερ πήραν την νίκη. Με τους τρεις βαθμούς η Ίνγκολσταντ πλησίασε στον ένα βαθμό την 16η θέση που οδηγεί στα μπαράζ. Εκεί βρίσκεται η Άουγκσμπουργκ η οποία γνώρισε την ήττα στο Βερολίνο από την Χέρτα με 2-0 με τα γκολ του Μπρουκς και του Στόκερ. Οι πρωτευουσιάνοι με την νίκη τους αυτή ανέβηκαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Χέρτα - Άουγκσμπουργκ 2-0
(12' Μπρουκς, 37' Στόκερ)

Ίνγκολσταντ - Ντάρμσταντ 3-2
(19' Γκρος, 68' Κόχεν, 72' Σούτνερ - 33', 39' πεν. Βράνσιτς)

Πέθανε ο Θανάσης Καλογιάννης

Έτοιμη για τη νίκη στην Κύπρο η Εθνική - Σκίμπε: «Εναλλακτική λύση ο Λάζαρος» (video)