Καθάρισε ο Ρόσι για την Θέλτα

Ο Τζιουζέπε Ρόσι οδήγησε την Θέλτα στην νίκη
Στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 29η αγωνιστική στην Πριμέρα Ντιβισιόν η Θέλτα νίκησε χωρίς προβλήματα την Λας Πάλμας και ανέβηκε στην δέκατη θέση.

Οι Γαλιθιάνοι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζιουζέπε Ρόσι επικράτησαν με 3-1 και με δεδομένο ότι έχουν και ένα ματς λιγότερο ονειρεύονται έξοδο στην Ευρώπη και την νέα περίοδο. Ο Ιταλός επιθετικός βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και πέτυχε χατ τρικ δίνοντας στην ομάδα του προβάδισμα με 3-0. Τα δύο γκολ τα πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο και το τρίτο στην επανάληψη. Μετά τα γκολ του Ιταλού η υπόθεση νίκη είχε κριθεί για την Θέλτα και η Λας Πάλμας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 3-1 με τέρμα που πέτυχε ο Μπίγκας. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Εντουάρντο Μπερίσο που δείχνει ότι βρίσκεται σε καλό φεγγάρι.

Θέλτα - Λας Πάλμας 3-1