Κράτησε το αήττητο ο Ολυμπιακός

Φάση από τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Βουλιαγμένη
Στο ντέρμπι της Α1 των Γυναικών ο Ολυμπιακός αναδείχτηκε ισόπαλος με την Βουλιαγμένη σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο ματς.

ΘΕΣΕΙΣ 1-4

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 10-10

Την πρώτη του βαθμολογική απώλεια είχε στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός που αναδείχτηκε ισόπαλος 10-10 με την Βουλιαγμένη αλλά πάλεψε μέχρι το τέλος για να κρατήσει το αήττητο. Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο ενώ κράτησε αυτή την διαφορά στο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 5-3. Στην επανάληψη όμως η Βουλιαγμένη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της μείωσε σε 8-7 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στην τέταρτη οι φιλοξενούμενες με σερί 3-0 προηγήθηκαν 10-8 και έδειξαν ικανές να υποχρεώσουν τον Ολυμπιακό στην πρώτη του ήττα. Όμως οι «ερυθρόλευκες» δεν ήθελαν να χάσουν και με δύο γκολ έφτασαν στην ισοπαλία με 10-10. Ο Ολυμπιακός είναι σίγουρα πρώτος και η Βουλιαγμένη δεύτερη και οι δύο θα τα πουν σίγουρα και στους τελικούς. Πρώτη σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν η Έμολο με 3 γκολ και ακολούθησαν οι Ασημάκη 2, Ελευθεριάδου 1, Αβραμίδου 1, Μ. Πλευρίτου 1, Β. Πλευρίτου 1, Σμιτ 1. Για την Βουλιαγμένη σκόραραν οι Τσουκαλά 2, Ο'Ντόνελ 2, Πρωτοπαππά 2, Διαμαντοπούλου 2, Χυδηριώτη 1, Ξενάκη 1.