Νίκη με ανατροπή η Εσπανιόλ

Ένα κουβάρι οι παίκτες της Εσπανιόλ πανηγυρίζουν την νίκη επί της Μπέτις
Στα τελευταία λεπτά κατάφερε η Εσπανιόλ να γυρίσει το εις βάρος της σκορ και να πάρει την νίκη κόντρα στην Μπέτις.

Στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής στην Πριμέρα Ντιβισιόν η Εσπανιόλ επικράτησε δύσκολα της Μπέτις με 2-1 και ανέβηκε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα της Βαρκελώνης μέχρι το 87' ήταν πίσω στο σκορ από το γκολ που πέτυχε ο Ρούμπεν Κάστρο στο 78' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ενώ λοιπόν όλα έδειχναν ότι οι Σεβιγιάνοι θα έφευγαν από την Καταλονία με τους τρεις βαθμούς τα πάντα άλλαξαν μέσα σε λίγα λεπτά. Ο Χάβι Φουέγκο στο 87' πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης και ο Ρέγιες στο 90' ολοκλήρωσε την ανατροπή. Μάλιστα ο σκόρερ του δεύτερου γκολ μπήκε στον αγώνα σαν αλλαγή στο 56'.

Εσπανιόλ - Μπέτις 2-1
(87' Φουέγκο, 90' Ρέγιες - 78' πεν. Κάστρο)