Ολυμπιακός και Βουλιαγμένη ξανά στον τελικό

Φάση από τον αγώνα του Εθνικού με τον Ολυμπιακό
Τόσο ο Ολυμπιακός όσο και η Βουλιαγμένη νίκησαν δια περιπάτου Εθνικό και Γλυφάδα στον δεύτερο ημιτελικό και έκλεισαν το καθιερωμένο τους ραντεβού στον τελικό.

ΘΕΣΕΙΣ 1-4

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-15

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα ο Ολυμπιακός ξεπέρασε και στον δεύτερο αγώνα το εμπόδιο του Εθνικού νικώντας με 15-2. Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 8-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη τα πάντα είχαν κριθεί και ο Εθνικός το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει δύο γκολ στο τρίτο οκτάλεπτο ενώ ο Ολυμπιακός συνέχισε να σκοράρει στον ίδιο περίπου ρυθμό που είχε και στο πρώτο ημίχρονο. Πρώτη σκόρερ για τον Ολυμπιακό η Ασημάκη με 4 γκολ και ακολούθησαν οι Σώρα 2, Μ. Πλευρίτου 2, Ζοφώλη 2, Ε. Πλευρίτου 1, Έμολο 1, Β. Πλευρίτου 1, Σμιτ 1, Νίνου 1. Για τον Εθνικό σκόραραν οι Αποστολίδου 1, Μπίσμπα 1.

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 3-18

Πολύ εύκολα και η Βουλιαγμένη διπλασίασε τις νίκες της καθώς νίκησε και πάλι την Γλυφάδα με 18-3 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό. Η ομάδα της Αλεξίας Καμένου φρόντισε στο πρώτο οκτάλεπτο να προηγηθεί με 6-0 και στην ουσία να τελειώσουν όλα εκεί. Στο τέλος του ημιχρόνου το σκορ είχε φτάσει στο 10-1 και η συνέχεια του αγώνα ήταν μία τυπική διαδικασία. Η Βουλιαγμένη συνέχισε να αυξάνει την διαφορά και η Γλυφάδα να περιμένει την λήξη του αγώνα. Πρώτη σκόρερ για την Βουλιαγμένη ήταν η Ξενάκη με 5 γκολ και ακολούθησαν οι Τσουκαλά 4, Πρωτοπαπά 2, Πάτρα 2, Αντωνιάδη 2, Χυδηριώτη 1, Μαστρόκαλου 1, Κοντογιάννη 1. Για την Γλυφάδα σκόραραν οι Νιαρχάκου 2, Κολτσίδα 1.

ΘΕΣΕΙΣ 7-8

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 8-6

Αντίθετα με τους δύο ημιτελικούς η σειρά που θα κρίνει ποια ομάδα θα μείνει στην κατηγορία και ποια ομάδα θα υποβιβαστεί θα κριθεί σε τρίτο ματς. Ο Τρίτωνας Αμαρουσίου στον δεύτερο αγώνα επικράτησε με 8-6 του Ηλυσιακού και έφερε την σειρά στο 1-1. Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με 1-0 στο πρώτο οκτάλεπτο όμως ο Ηλυσιακός αντέδρασε και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 3-2. Την διαφορά αυτή την κράτησε και στο τρίτο οκτάλεπτο όταν προηγήθηκε με 6-5. Στην τέταρτη περίοδο όμως ο Τρίτωνας σκόραρε τρεις φορές χωρίς οι φιλοξενούμενες να μπορέσουν να απαντήσουν κι έτσι έγινε η ανατροπή. Κορυφαία για τον Τρίτωνα ήταν η Χατζηκυριακάκη με 4 γκολ και ακολούθησαν οι Μουλάκη 2, Τζελέπη 1, Αργυρού 1. Για τον Ηλυσιακό σκόραραν οι Χαραλαμπίδου 2, Σαμαρά 1, Κανάκη 1, Λυμπεροπούλου 1, Γρηγοριάδη 1.