Σε τρίτο ματς θα κριθεί η πρόκριση

Οι παίκτες της Γλυφάδας στην διάρκεια ενός τάιμ άουτ
Σε τρίτο παιχνίδι θα λύσουν τις διαφορές τους η Γλυφάδα και η Βουλιαγμένη ενώ ο Ολυμπιακός πέρασε πολύ εύκολα στον τελικό.

Α1 ΑΝΔΡΩΝ

ΘΕΣΕΙΣ 1-4

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 5-4

Η Γλυφάδα κατάφερε να ισοφαρίσει την σειρά με την Βουλιαγμένη και να την οδηγήσει σε τρίτο παιχνίδι καθώς επικράτησε 5-4 σε ένα ματς που ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι. Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη ήταν η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος μέχρι τώρα και το απέδειξε για μία ακόμα φορά. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και να κρατήσουν αυτή την διαφορά και στο ημίχρονο (3-2). Ακόμα πιο κοντά στην νίκη έφτασε η Γλυφάδα στο τρίτο οκτάλεπτο όταν και προηγήθηκε με 5-3. Στην τελευταία περίοδο η Βουλιαγμένη προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 5-4. Πρώτος σκόρερ για την Γλυφάδα ήταν ο Χατζηγούλας με 2 γκολ και ακολούθησαν οι Αλεξίου 1, Κατσαούνης 1, Σκουμπάκης 1. Για την Βουλιαγμένη σκόραραν οι Καπότσης 2, Κοπελιάδης 1, Τίγκας 1.

ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-10

Πολύ εύκολα ο Ολυμπιακός διπλασίασε τις νίκες του κόντρα στον ΠΑΟΚ αφού τον νίκησε και στην Θεσσαλονίκη με 10-2 και εξασφάλισε την συμμετοχή του στον τελικό του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική αφού οι «ερυθρόλευκοι» φρόντισαν να μην αφήσουν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους. Στο ημίχρονο το σκορ είχε φτάσει στο 6-0 και στο τέλος της τρίτης περιόδου στο 9-1. Μόνο στο τέταρτο οκτάλεπτο οι πρωταθλητές έριξαν τον ρυθμό τους και ο «δικέφαλος του βορρά» κράτησε την διαφορά στα 8 γκολ. Τα γκολ του Ολυμπιακού τα πέτυχαν οι Φουντούλης 3, Ντόσκας 3, Εσπανιόλ 2, Γεννηδουνιάς 1, Πρέκας 1. Για τον ΠΑΟΚ σκόραραν οι Σαρησάββας 1, Σάριτς 1.

Πέθανε ο Θανάσης Καλογιάννης

Έτοιμη για τη νίκη στην Κύπρο η Εθνική - Σκίμπε: «Εναλλακτική λύση ο Λάζαρος» (video)