Σπουδαίo ματς στην Φρανκφούρτη

Φάση από τον αγώνα της Άιντραχτ με την Βέρντερ
Από ένα ημίχρονο είχαν η Άιντραχτ και η Βέρντερ και η ισοπαλία στο μεταξύ τους παιχνίδι ήταν το λογικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Αλεξάντερ Νούρι που έχει κάνει μία εξαιρετική πορεία στους τελευταίους αγώνες με εφτά αγώνες χωρίς ήττα μπήκε πολύ δυνατά και στην Φρανκφούρτη και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως η Άιντραχτ που πάντα κυνηγάει την έξοδο στην Ευρώπη αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση. Έτσι το 2-2 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος και με τα γκολ που πέτυχαν μέσα σε έξι λεπτά από το 37' μέχρι το 43' έβαλαν τις βάσεις για μία πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη. Στο ξεκίνημα της επανάληψης όμως οι «αετοί» μείωσαν και τελικά έφτασαν στην ισοφάριση, χωρίς όμως να κάνουν την πλήρη ανατροπή. Με τον βαθμό η Άιντραχτ ανέβηκε στην έβδομη θέση.

Άιντραχτ - Βέρντερ 2-2
(48' Γκατσίνοβιτς, 73' πεν. Φαμπιάν - 37' Γιουνούζοβιτς, 43' Μπάρτελς)

Έτοιμη για τη νίκη στην Κύπρο η Εθνική - Σκίμπε: «Εναλλακτική λύση ο Λάζαρος» (video)