Τρελό ματς στην Φλωρεντία (vids)

Φάση από τον αγώνα της Φιορεντίνα με την Ίντερ
Ένα απίστευτο ματς έγινε στην Φλωρεντία ανάμεσα στην Φιορεντίνα και την Ίντερ με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά την νίκη.

Το παιχνίδι ήταν ένα τρελό παιχνίδι ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο με την Φιορεντίνα να παίρνει τελικά την νίκη με 5-4 και να πλησιάζει την αντίπαλο της στον ένα βαθμό. Οι «νερατζούρι» είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν με 2-1. Στην επανάληψη όμως οι «βιόλα» μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν τούμπα το ματς και να μην αφήσουν τους τρεις βαθμούς να τους φύγουν. Μέσα σε διάστημα 17 λεπτών σκόραραν τέσσερις φορές και προηγήθηκαν με 5-2.  Μάλιστα στο ξεκίνημα της επανάληψης η Φιορεντίνα είχε κι ένα χαμένο πέναλτι με τον Μπερναρντέσκι. Η Ίντερ όμως αντέδρασε μείωσε σε 5-4 και είχε ευκαιρίες ακόμα και για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε. Στο άλλο ματς την ημέρας η Αταλάντα νίκησε με 3-2 την Μπολόνια και ανέβηκε στην τέταρτη θέση.

Αταλάντα - Μπολόνια 3-2
(3' Κόντι, 14' Φρόιλερ, 75' Καλντάρα - 16' Ντέστρο, 61' Ντι Φραντσέσκο)

Ίντερ - Φιορεντίνα 5-4
(23', 64' Βεσίνο, 62' Αστόρι, 70', 79' Μπαμπακάρ - 28' Πέρισιτς, 34', 88', 90'+1 Ικάρντι)