Ανυπέρβλητο εμπόδιο η πρωταθλήτρια Ευρώπης

Φάση από τον αγώνα της Γιουγκ με τον Ολυμπιακό
Η κάτοχος του τίτλου Γιουγκ αποδείχτηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο για τον Ολυμπιακό που γνώρισε την ήττα στον προημιτελικό του Final-6.

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΑΝΔΡΩΝ

ΓΙΟΥΓΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11-8

Οι πρωταθλητές Ελλάδας δεν τα κατάφεραν κόντρα στους πρωταθλητές Ευρώπης και γνώρισαν την ήττα με 11-8 στον προημιτελικό του Final-6 που γίνεται στην Βουδαπέστη.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου δεν ξεκίνησε καθόλου καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο πρώτο οκτάλεπτο και με 7-2 στο ημίχρονο. Το καλύτερο διάστημα του Ολυμπιακού ήταν στο τρίτο οκτάλεπτο όταν μέσα σε πέντε λεπτά έτρεξε ένα σερί 5-0 και ισοφάρισε σε 7-7 παίζοντας πολύ καλά τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση. Το ξέσπασμα αυτό όμως δεν είχε συνέχεια μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου και η Γιουγκ με τρία αναπάντητα γκολ έφτασε στο 10-7. Στο τέταρτο οκτάλεπτο οι «ερυθρόλευκοι» κλήθηκαν να κάνουν μία ακόμα ανατροπή. Όμως επιθετικά δεν μπόρεσαν να απελήσουν και το 11-8 για την Γιουγκ ήρθε φυσιολογικά.

Τα γκολ των Κροατών πέτυχαν οι Γκαρσία 2, Μάρκοβιτς 2, Βρίλιτς 2, Περόνε 2, Φάτοβιτς 1, Γιόκοβιτς 1, Ομπράντοβιτς 1.

Για τον Ολυμπιακό σκόραραν οι Γεννηδουνιάς 4, Κολόμβος 2, Μυλωνάκης 1, Φουντούλης 1.

Μια «Αγκαλιά» οι βετεράνοι Αναγέννησης Άρτας και ΑΕΚ (pics)

Καταιγιστικές εξελίξεις για τα λαθραία τσιγάρα του Ιβάν που εντοπίστηκαν στην Κρήτη

Διακοπές στην Ελλάδα ο Κριστιάνο Ρονάλντο!

John Hopkins: Εγώ σκότωσα την Νταϊάνα

Στεφάν Τζίλλι: «Κακή στιγμή, ζητώ συγγνώμη απο Ελλάδα και Γιαννιώτα» (video)