Κερδίζει και στα αδιάφορα ματς η Γιουβέντους

Φάση από τον αγώνα της Μπολόνια με την Γιουβέντους
Με νίκη ολοκλήρωσε την παρουσία της στο πρωτάθλημα η Γιουβέντους και δείχνει πανέτοιμη για το ματς της χρονιάς κόντρα στην Ρεάλ.

Μία εβδομάδα πριν από τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ και έχοντας ήδη κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα η Γιουβέντους αντιμετώπισε σε ένα αδιάφορο ματς την Μπολόνια εκτός έδρας. Αν και το ματς δεν είχε κάποια σημασία για την «Βέκια Σινιόρα» οι παίκτες του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι έψαξαν την νίκη και σε αυτό το ματς και την πήραν με 2-1. Μάλιστα η νίκη αυτή ήρθε μετά από ανατροπή με το νικητήριο γκολ να το πετυχαίνει η Γιουβέντους στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο άλλο ματς της ημέρας η Αταλάντα πήρε την νίκη κόντρα στην Κιέβο Βερόνα με 1-0 με γκολ του Γκόμεζ και ολοκλήρωσε μία πολύ καλή χρονιά που την έφερε στην τέταρτη θέση τουλάχιστον προσωρινά και στην έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ της επόμενης περιόδου.

Αταλάντα - Κιέβο 1-0
(52' Γκόμεζ)

Μπολόνια - Γιουβέντους 1-2
(52' Ταϊντέρ - 70' Ντιμπάλα, 90'+4 Κιν)

Deaflympics 2017: Χρυσό μετάλλιο μέσα στην Σαμψούντα η εθνική γυναικών! 4η θέση για τους άνδρες (vids)

Deafympics 2017: Στον τελικό η εθνική μπάσκετ γυναικών! Για το χάλκινο οι άνδρες που αδικήθηκαν...

Οργή για τον αγώνα του Φελπς με τον καρχαρία – Νίκησε ο «καρχαρίας» αλλά καταγγέλλουν απάτη (video)