Μία νίκη από τον τίτλο το ΙΕΚ Ξυνή

Φάση από τον αγώνα του ΙΕΚ Ξυνή με τον Δούκα
Μία νίκη απέχει από το πρώτο πρωτάθλημα στην ιστορία του το ΙΕΚ Ξυνή που νίκησε και στον δεύτερο τελικό τον Δούκα.

HANDBALL PREMIER

ΘΕΣΕΙΣ 1-2

ΙΕΚ ΞΥΝΗ - ΔΟΥΚΑΣ 27-26

Σε ένα πολύ καλό ποιοτικά παιχνίδι η ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή επικράτησε με 27-26 του Δούκα και έκανε το 2-0 στην σειρά των τελικών. Σε αντίθεση με τον πρώτο αγώνα που η ομάδα του Παναγιώτη Ιατρούδη νίκησε εύκολα στον δεύτερο το ματς ήταν ντέρμπι. Στο ημίχρονο το ΙΕΚ Ξυνή κατάφερε να προηγηθεί με 16-14. Στην επανάληψη όμως ο Δούκας κάλυψε αυτή την διαφορά και οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ δίνοντας ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο ματς. Μάλιστα ο Δούκας προηγήθηκε 25-24 περίπου οχτώ λεπτά πριν το τέλος αλλά ένα σερί 3-0 των γηπεδούχων τους έδωσε αέρα δύο τερμάτων (27-25). Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 27-26. Ο τρίτος τελικός θα γίνει το Σάββατο (27/5) στην έδρα του Δούκα. Πρώτος σκόρερ για το ΙΕΚ Ξυνή ήταν ο Αλβανός με 11 γκολ ενώ για τον Δούκα ο Τζηράς και ο Νταρσουλάντ σκόραραν από 7 φορές ο καθένας.

Deaflympics 2017: Χρυσό μετάλλιο μέσα στην Σαμψούντα η εθνική γυναικών! 4η θέση για τους άνδρες (vids)

Deafympics 2017: Στον τελικό η εθνική μπάσκετ γυναικών! Για το χάλκινο οι άνδρες που αδικήθηκαν...

Οργή για τον αγώνα του Φελπς με τον καρχαρία – Νίκησε ο «καρχαρίας» αλλά καταγγέλλουν απάτη (video)