Πέρασε στον τελικό ο Δούκας

Φάση από τον αγώνα του Δούκα με τον Διομήδη Άργους
Στον τελικό του πρωταθλήματος επέστρεψε μετά από εννιά χρόνια ο Δουκας και θα διεκδικήσει τον τέταρτο τίτλο της ιστορίας του.

HANDBALL PREMIER

ΠΛΕΪ ΟΦ

ΔΟΥΚΑΣ - ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-22

Στον τελευταίο αγώνα των πλέι οφ ο Δούκας επικράτησε με 23-22 του Διομήδη Άργους και εξασφάλισε την πρόκριση του στον τελικό για πρώτη φορά μετά το 2008 όταν και πήρε το τελευταίο του πρωτάθλημα. Η ομάδα του Γιώργου Κρανάκη που ήθελε νίκη ή ισοπαλία για να περάσει δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βρέθηκε να κυνηγάει από την αρχή στο σκορ. Ο Διομήδης που έπαιζε για το γόητρο του προηγήθηκε με 6-4 στο 15' και με 12-11 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Δημητρούλια είχαν το πάνω χέρι μέχρι το 45' όταν και προηγήθηκαν με 17-16. Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα ο Δούκας που έβλεπε τα πράγματα να μη πηγαίνουν καλά ανέβασε την απόδοση του και πήρε τα ηνία του ματς φτάνοντας στην ανατροπή. Αντίπαλος του Δούκα στον τελικό θα είναι η ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή που είχε εξασφαλίσει την συμμετοχή της πολύ νωρίτερα. Πρώτος σκόρερ για τον Δούκα ήταν ο Τζηράς με 8 γκολ ενώ για τον Διομήδη ο Αργυρού είχε επίσης 8 γκολ.