Στο τέλος έσωσε τον βαθμό η Γιουβέντους

Ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν ισοφάρισε την Τορίνο στις καθυστερήσεις
Την τελευταία στιγμή γλίτωσε η Γιουβέντους την ήττα από την συμπολίτισσα Τορίνο και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η «βέκια σινιόρα» που είναι το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση και αυτού του πρωταθλήματος τα βρήκε σκούρα κόντρα στην «γκρανάτα» και λίγο έλειψε να γνωρίσει την ήττα. Η Τορίνο κατάφερε να ανοίξει το σκορ με φάουλ του Λιάγιτς αλλά στις καθυστερήσεις ο Ιγκουαΐν έγραψε το τελικό 1-1 κι έδωσε στην Γιουβέντους τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Αργεντινός που έχει πετύχει πάρα πολλά και σημαντικά γκολ πρόσθεσε πλέον ένα ακόμα. Μάλιστα η Τορίνο έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 57' μετά από την αποβολή του Άκουα και παρότι κράτησε μέχρι τις καθυστερήσεις λύγισε στο τέλος. Στο άλλο ματς της ημέρας η Νάπολι με τον Μέρτενς να σκοράρει δύο φορές νίκησε με 3-1 την Κάλιαρι και ανέβηκε στην δεύτερη θέση έχοντας όμως κι ένα ματς περισσότερο από την Ρόμα.

Νάπολι - Κάλιαρι 3-1
(2', 49' Μέρτενς, 67' Ινσίνιε - 90'+2 Φαρίας)

Γιουβέντους - Τορίνο 1-1