Συνέχισε το αρνητικό σερί η Γρανάδα

Φάση από τον αγώνα της Γρανάδα με την Εσπανιόλ
Ούτε στο αποχαιρετιστήριο παιχνίδι της μπόρεσε να διακόψει η Γρανάδα το αρνητικό της σερί και έκλεισε την χρονιά με μία ακόμα ήττα.

Η ουραγός ομάδα της Πριμέρα Ντιβισιόν αγνοεί την έννοια της νίκης εδώ και 13 αγωνιστικές και φυσικά με τέτοιο αρνητικό σερί η κατάληξη δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετική από τον υποβιβασμό. Στον τελευταίο της αγώνα στην σεζόν η ομάδα του Τόνι Άνταμς έπαιζε μπροστά στο κοινό της με αντίπαλο την Εσπανιόλ και ήθελε να τελειώσει την χρονιά παίρνοντας μία νίκη γοήτρου. Δεν τα κατάφερε όμως αφού οι Καταλανοί ήθελαν κι αυτοί μία νίκη γοήτρου που θα τους έφερνε στην όγδοη θέση. Τελικά η Εσπανιόλ που ήταν καλύτερη έφτασε στην νίκη με 2-1 με όλα τα γκολ να μπαίνουν στα πρώτα λεπτά. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 με το γκολ του Μππτιστάο και το αυτογκόλ του Βέζο στο πρώτο δεκάλεπτο και η Γρανάδα μείωσε με τον Περέιρα.

Γρανάδα - Εσπανιόλ 1-2
(22' Περέιρα - 3' Μπαπτιστάο, 8' αυτ. Βέζο)