Συνεχίζουν την παράδοση οι Παίδες του Πλατανιά

p1

Το 4ο συνεχόμενο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Παίδων του ΑΟ Πλατανιά, που στον τελικό επικράτησε με 2-0 της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Σούδας.

Τα τέρματα για τον Πλατανιά, που απέδειξε για μια ακόμα χρονιά την σωστή δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής, σημείωσαν ο Μιχάλης Μπερικάκης στο 25ο λεπτό και ο Νίκος Γύπαρης στο 50ό λεπτό.

Μάλιστα ο Πλατανιάς, είχε μόνο μια ήττα σε όλη τη σεζόν, καθώς και την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Η σύνθεση της ομάδας του Γιάννη Σχοιναράκη ήταν: Ανωμεριανάκης, Καλογεράκης, Καλλιβρετάκης, Γκολόση, Ταγιάρι, Μαθιουλάκης, Κλέιστι (30′ Τσουραπάς), Βρέτο (67′ Κουκλάκης), Καρτάκης (55′ Παρασκάκης Ι.), Γύπαρης (60′ Καμπέρι), Μπερικάκης (60΄Παρασκάκης Μ.). Στον πάγκο ήταν επίσης οι: Κάτσουρας και Τζίτζικας.