Φινάλε με νίκη για Ξάνθη

Η Ξάνθη επικράτησε 1-0 του Πλατανιά στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι επί Βουλγαρικού εδάφους

Αμφότερες οι ομάδες έδειξαν να βρίσκονται σε καλή κατάσταση, με τους δύο προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Γέντρισεκ μόλις στο 5ο λεπτό, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος.

Πλατανιάς (α' ημίχρονο): Κοκκαλάς, Πλιάτσικας, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Γιορέντε, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης, Αγγελόπουλος, Ντεβέσα, Παπανικολάου, Μπούντνικ.

Πλατανιάς (β' ημίχρονο): Ομπερχάουζερ, Στάθης, Πρυντέτα, Ντικαμονά, Γιορέντε, Βάντερσον, Σινγκ, Ζίκο, Αγγελόπουλος, Γκρζέλτσακ, Στάμου

Ξάνθη: Ζίβκοβιτς (46' Γκαραβέλης), Μπαξεβανίδης (60' Ορφανίδης Λ.), Κασάδο (60' Συλλά), Φλίσκας (60' Λισγάρας), Σβάρνας (60' Χατζητερζόγλου), Καμαρά (60' Ντε Λούκας), Κίκε (60' Κώστας), Λουσέρο (60' Ορφανίδης Π.), Ρότσε (60' Μεχία), Μπρίτο (60' Φασίδης), Γέντρισεκ (60' Κάστρο).

Deaflympics 2017: Χρυσό μετάλλιο μέσα στην Σαμψούντα η εθνική γυναικών! 4η θέση για τους άνδρες (vids)

Deafympics 2017: Στον τελικό η εθνική μπάσκετ γυναικών! Για το χάλκινο οι άνδρες που αδικήθηκαν...

Οργή για τον αγώνα του Φελπς με τον καρχαρία – Νίκησε ο «καρχαρίας» αλλά καταγγέλλουν απάτη (video)