Ιδανικό το ξεκίνημα για το Αμβούργο

Ο Μπόμπι Γουντ πέτυχε το δεύτερο γκολ του Αμβούργου
Την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το Αμβούργο που έχει ξεκινήσει πολύ καλά την φετινή Μπουντεσλίγκα.

Μάλιστα αυτή την φορά η ομάδα του λιμανιού πέρασε από μία πολύ δύσκολη έδρα αφού επικράτησε με 3-1 στην Κολωνία της ομώνυμης ομάδας. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν στο πρώτο ημίχρονο όταν και σκόραραν δύο φορές με τον Χαν και τον Γουντ και αυτό το 2-0 ήταν το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στην διεκδίκηση της νίκης. Μάλιστα στο 59' το έργο τους φάνηκε να γίνεται πιο εύκολο μετά την αποβολή του Μαβράι. Ωστόσο η άμυνα του Αμβούργου με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο να είναι πολύ καλός κράτησε μέχρι τις καθυστερήσεις όταν ο Σίμονσεν μείωσε. Λίγο μετά όμως μία αδράνεια της άμυνας της Κολωνίας έδωσε στον Χόλτμπι την δυνατότητα να κάνει το 3-1 σε ένα παιχνίδι που είχε 13 λεπτά καθυστερήσεις.

Κολωνία - Αμβούργο 1-3
(90'+7 Σόρενσεν - 28' Χαν, 34' Γουντ, 90'+10 Χόλτμπι)

Πέθανε ο Θανάσης Καλογιάννης

Έτοιμη για τη νίκη στην Κύπρο η Εθνική - Σκίμπε: «Εναλλακτική λύση ο Λάζαρος» (video)